KRAJOWA GRUPA PORĘCZENIOWA Sp. z o.o.

  • w grupie możemy więcej

15lecie"Mozliwości finansowania inwestycji i przedsięwzięć rozwojowych firm sektora MŚP w perspektywie 2014-2020. Polityka regionalna"

W dniu 07.12.2017 r. „Fundusz Pomerania” Sp. z o.o. zorganizował konferencję Jubileuszu 15-lecia swojej działalności. Konferencja odbyła się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Wśród zaproszonych osób był Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Przedstawiciele Udziałowców, Rady Nadzorczej, Urzędu Marszałkowskiego, banków oraz firm leasingowych, a także klienci Funduszu Pomerania, Menadżerowie programu JEREMIE- BGK oraz ZARR S.A., partnerzy, współpracownicy oraz pracownicy Funduszu Pomerania. Sala konferencyjna w której odbyła się uroczystość została udostępniona przez Muzeum Narodowe- Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

Otwarcie konferencji rozpoczęło się od wystąpienia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Olgierda Geblewicza na temat możliwości finansowania inwestycji i przedsięwzięć rozwojowych firm sektora MŚP w perspektywie 2014-20. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Funduszu Pomerania Pan Adam Badach, który przywitał zaproszonych gości i uczestników konferencji.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie Pana Łukasza Cieszyńskiego- Dyrektora ds. Poręczeń Funduszu Pomerania, który podsumował program JEREMIE realizowany w Funduszu w latach 2010-2017. Na zakończenie prezentacji wręczone zostały wyróżnienia dla Instytucji finansujących uczestniczących w Programie JEREMIE. Wyróżnienia zostały wręczone przez Prezesa Zarządu Funduszu Pomerania.

15lecie 2

Podczas konferencji głos zabrał również Pan Marcin Szmyt- Dyrektor Wydziału Zarządzania Strategicznego Urzędu Marszałkowskiego, Pan Robert Michalski- Prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Pani Anna Pawlak- Ekspert Banku Gospodarstwa Krajowego, Pan Maciej Grabowski- Naczelnik Centrum Poręczeń i Gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Pan Marek Stefanina- Prezes Krajowej Grupy Poręczeniowej Sp. z o.o.

Podczas konferencji odbyła się także debata z przedsiębiorcami, którzy skorzystali z kredytu oraz leasingu z poręczeniem Funduszu Pomerania. O swoich doświadczeniach miały szansę opowiedzieć dwie firmy. Pierwszą była firma JAKOL YACHT, którą reprezentował Pan Jan Kolenda. Firma znajduje się na rynku od 1982 roku i specjalizuje się w produkcji łodzi motorowych oraz wiosłowych z własnych form, a także na życzenie klienta. Obszar dystrybucji firmy nie ogranicza się jedynie do rynku Polskiego, a firma współpracuje z Aqualine Boote z Niemiec. Drugą firmą był Profil Art. Sp. z o.o. reprezentowany przez Panią Joannę Różycką, która wraz z bratem prowadzi rodzinny browar Wyszak mieszczący się w piwnicy XV-wiecznego ratusza. Zarówno dla jednej, jak i drugiej firmy kredyt z poręczeniem był szansą na zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz przyczynił się do rozwoju.

Na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Narodowe- Centrum Dialogu Przełomy, gdzie znajduje się wystawa stała obejmująca lata 1939-1989.

15lecie 3

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na ich stosowanie.