KRAJOWA GRUPA PORĘCZENIOWA Sp. z o.o.

  • w grupie możemy więcej

Aktualności

fundusz pomeraniaOd połowy listopada Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. promuje się pod nową nazwą i znakiem graficznym.

Marka Fundusz Pomerania i logo spójne z systemem identyfikacji wizualnej województwa zachodniopomorskiego zastąpią w przekazach promocyjnych nazwę Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych.

 

Fundusz Pomerania będzie sukcesywnie wprowadzał nowe oznakowanie w materiałach marketingowych, reklamowych i biurowych. Na potrzeby rebrandingu powstała profesjonalna Księga wizualizacji.

- Kiedy Urząd Marszałkowski zmienił logo województwa, uznaliśmy za zasadne dostosowanie naszego logo, do znaku graficznego jednego z naszych głównych udziałowców. Stąd wykorzystanie podobnej formy - tzw. kafelkowania i kolorystyki. Teraz skojarzenie funduszu z województwem jest jednoznaczne - tłumaczy zmiany Adam Badach, prezes zarządu Funduszu Pomerania.

Potwierdzona pozycja

23 października 2014 r. Agencja Ratingowa Eurorating Sp. z o.o. utrzymała rating funduszu na poziomie A+ z perspektywą stabilną. Oznacza to, że Fundusz Pomerania charakteryzuje niski poziom ryzyka kredytowego, wysoka wiarygodność finansowa i zdolność do obsługi zobowiązań.

- Jako fundusz poręczeniowy bardzo mocno rozszerzyliśmy naszą działalność. Jesteśmy liderem w kraju i w naszym regionie w realizacji Projektu Jeremie, jednak nie zajmujemy się już tylko poręczeniami. To oczywiście nasz główny core business, ale oferta funduszu jest znacznie bogatsza. Dostosowaliśmy się do nowej perspektywy finansowej RPO 2014 – 2020 w tym inteligentnych specjalizacji i innowacji. W ofercie Funduszu Pomerania jest pełna obsługa firm pod względem finansowym i doradczym. We współpracy z naszymi partnerami, zapewniamy każdej firmie możliwość przygotowania biznes planu, napisanie wniosku o wsparcie unijne, przygotowanie montażu finansowego i zapewnienie środków potrzebnych na inwestycję - mówi Adam Badach.

Miliony złotych, tysiące klientów

Fundusz udziela poręczeń kredytów mikro, małym lub średnim przedsiębiorcom posiadającym siedzibę i prowadzącym działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W okresie 12 lat działalności Fundusz udzielił 3,3 tys. poręczeń dla ponad 2 tys. podmiotów o wartości ok. 346 mln zł, co umożliwiło udzielenie kredytów na wartość ponad 700 mln zł. Kapitał zakładowy Funduszu wynosi 10,55 mln zł, a kapitał poręczeniowy wynosi ponad 30 mln zł.

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na ich stosowanie.