KRAJOWA GRUPA PORĘCZENIOWA Sp. z o.o.

  • w grupie możemy więcej

Aktualności

logo-tfpkToruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. działając w Konsorcjum Funduszy Poręczeniowych i Krajowej Grupy Poręczeniowej zawiązanego w dniu 14.06.2013r. udzielił pierwszego poręczenia do leasingu. Udzielenie poręczenia było możliwe dzięki współpracy Konsorcjum z Pekao Leasing sp. z o. o. Pierwsza transakcja miała miejsce w dniu 06.06.2013r. i pozwoliła na sfinansowanie nabycia specjalistycznego sprzętu budowlanego w postaci robota wyburzającego oraz młota hydraulicznego wyburzającego.

 

I11111MG 6486wyw
Pierwsze poręczenie do leasingu otwiera nowy rozdział we współpracy funduszy poręczeniowych z instytucjami leasingowymi.
Prezes Zarządu Krajowej Grupy Poręczeniowej sp. z o. o. Marek Stefanina powiedział: Konsorcjum obecnie prowadzi negocjacje z czterema kolejnymi instytucjami udzielającymi leasingów zmierzające do podpisania umów o współpracy. Celem Konsorcjum jest współpraca z kilkoma największymi spółkami leasingowymi w Polsce. Ważnym elementem tej współpracy jest zaoferowanie w sieci współpracującego partnera jednolitego produktu doręczeniowego oraz obudowanie współpracy nowoczesnymi narzędziami informatycznymi. Istotną kwestią do rozwiązania, pozostaje konieczność przekonania Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego do wyrażenia zgody na udzielanie poręczeń do leasingów, ze środków przeznaczonych na finansowanie działalności Poręczeniowej jeszcze z tej perspektywy finansowej.
Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obok Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o., w projekcie uczestniczą także Kujawsko – Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu oraz Bydgoski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy.

DSCN3878
Prezes Zarządu Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. Pani Monika Mazur – Świerczyńska powiedziała: Wprowadzenie nowej usługi finansowej do oferty funduszy poręczeniowych jest wyjściem naprzeciw oczekiwań przedsiębiorców. Finansowanie inwestycji w formie leasingów jest jednym z najpopularniejszych źródeł finansowania, po który sięgają obecnie przedsiębiorcy. Od kilku miesięcy mamy pytania od przedsiębiorców poszukujących wsparcia przy korzystaniu z leasingów. Spółka wraz z innymi funduszami poręczeniowymi podjęła działania zmierzające do przyjęcia stosownych regulacji. Efektem tych działań jest udzielenie 06.06.2013r. pierwszego poręczenia do leasingu.

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na ich stosowanie.