KRAJOWA GRUPA PORĘCZENIOWA Sp. z o.o.

  • w grupie możemy więcej

Aktualności

pld plus baner v2Wystartował pilotażowy projekt poręczeń portfelowych PLD PLUS w województwie zachodniopomorskim i pomorskim. Projekt jest realizowany wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz SGB Bankiem S.A. i zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi. Z ramienia KGP poręczeń udzielają Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. i Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o.


Projekt łączy w sobie dwa produkty, a mianowicie gwarancję de minimis BGK do 60% wartości kredytu oraz poręczenie portfelowe Funduszu Poręczeniowego do 20% wartości kredytu. Cechą charakterystyczną produktu jest jego prosta procedura uzyskania, tzn. decyzja pozytywna banku kredytującego jest jednocześnie decyzją instytucji poręczających oraz niski koszt bo zamykający się w wysokości ok. 0,497% wartości zabezpieczenia.
Przykład:
Kredyt obrotowy w wysokości: 100.000,- zł
Zabezpieczenie portfelowe łączne w wysokości: 80.000,- zł
Koszt zabezpieczenia w pierwszym roku kredytowania: 398,- zł

aaaaa01.07.2013 991

W siedzibie Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Choszcznie, 26 czerwca 2013 r. podpisana została pierwsza w skali kraju umowa Portfelowej Linii Gwarancyjnej de minimis i poręczenia funduszy poręczeniowych (PLD PLUS). Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w obecności: przedstawicieli GBS Banku w Choszcznie: Pana Prezesa Tadeusza Drabika, Pana Mariusza Adamkiewicza oraz Dyrekcji i pracowników Oddziału w Choszcznie, przedstawiciela BGK: Pani Haliny Wiśniewskiej, przedstawicieli Zrzeszenia SGB: Pani Danuty Trzmielewskiej i Pana Ziemowita Stępień oraz przedstawiciela ZRFPK Sp. z o.o. Pani Anety Miller
Pierwsza w Polsce umowa w ramach gwarancji de minimis PLUS została podpisana przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Choszcznie z klientem Panem Andrzejem Sankowskim – klienta GBS Banku.

333.07.2013 981
„Produkt zabezpieczający umożliwiający finansowanie przedsiębiorców w niełatwych gospodarczo czasach jest odpowiedzią na trudności klientów w uzyskaniu kredytowania oraz na zapotrzebowanie banków w finasowanie klientów. Jest jednocześnie nowatorskim rozwiązaniem łączącym gwarancje de minimis oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego z poręczeniem funduszy poręczeniowych za pośrednictwem Krajowej Grupy Poręczeniowej. Umożliwia przedsiębiorcy uzyskanie zabezpieczenia w wysokości 80% wartości kredytu obrotowego. Planujemy udzielanie poręczeń na wartość około 5 mln. zł" – powiedział Pan Adam Badach, Prezes Zarządu ZRFPK Sp. z o.o.

Adam Badach 2

„Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie należy do jednych z najlepiej rozwijających się banków spółdzielczych w województwie zachodniopomorskim. Chcąc ułatwić swoim przedsiębiorcom dostęp do zewnętrznego finansowania chętnie korzysta z instrumentów inżynierii finansowej, które zabezpieczają transakcje kredytowe, w tym z PLD Plus.
Szczególne gratulacje należą się Zarządowi Banku, który nie boi się korzystać z innowacyjnych instrumentów finansowych i wychodzi naprzeciw potrzeb przedsiębiorców". – powiedział Prezes Zarządu KGP sp. z o. o. Pan Marek Stefanina.

Pomniejszone1

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na ich stosowanie.